KONST / Litografier / Litografi 7278644
nr 727 8644
Olle Svanlund
(1909-1996), Sverige
Litografi, Olle Svanlund (1909-1996), E. A, signerad, motivets mått: 29x22
Olle Svanlund, född 1909 i Svängsta, Blekinge, död 1996, svensk målare och konsthantverkare.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 28 november 2011
kl 19:57:39
28/11 15:45:56
100 kr
28/11 16:19:28
Olle Svanlund
Läs mer om Olle Svanlund